Kādēļ festivāls pārtrauca savu darbību ?

posted in: Jaunumi | 0

2010. gadā festivāls bija pēdējais Baltic Beach Party (BBP) ikgadējā sērijā, kas aizsākās 2001. gadā. Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju pēdējos gados pasākumu apmeklēja vidēji 50 000 apmeklētāju, taču diemžēl festivāla organizētāji izlēma vairs neturpināt tā organizēšanu.

Galvenie iemesli kādēļ BBP vairs neturpinās

Atšķirībā no daudziem citiem pasākumiem, kas bedzas ar skandāliem BBP beidzās bez liekas kņadas. 2010. gada jūlija sākuma organizatori sarīkoja preses konferenci, kurā paskaidroja, kādēļ vairs nevar atļauties festivāla rīkošanu. Sniegtā informācija liecināja, ka galvenais iemesli ir finansiāli. Neskatoties uz pasākuma plašo apmeklētību, rīkotāji nevarēja nodrošināt tā rentabilitāti, ko lielā mērā ietekmēja arī Liepājas Domes niecīgais atbalsts.

Salīdzinājumam 2010. gadā Liepājas pašvaldība piešķīra 5000 latus (~7000 eiro), bet gadu iepriekš atdeve pilsētā reģistrētajiem uzņēmumiem bija aptuveni 2 miljoni latu, liecina organizētā R. Mediņa teiktais. Jāņem vērā, ka Festivālu apmeklēja ne tikai Latvijas bet daudzi tūkstoši ārvalstu viesi, t.sk. no Lielbritānijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Polijas, Francijas, Itālijas, Nīderlandes un pat Brazīlijas.

Pēdējais BBP festivāls Liepājā norisinājās 2010. gada jūlijā un ilga trīs dienas.